TURKATLAS
  Webservis
Webkatalog
Türkce
Deutsch
 
   Ücretsiz ilan ver
> Üye Girişi
> Kayıt Ol

· Tüm Kategoriler
· - Bayilikler, işbirligi
· - Jobs, Mitarbeit
· - Lebensmittel, Food
· - Sonstige Inserate
· Ambalaj, Kağıt
· Bilgisayar, internet
· Cam, Kristal
· Çesitli ilanlar
· Danışmanlık
· Eğitim, Seminer
· El Sanatları
· Elektrik, Elektronik
· Emlak, Arsa
· Emlak, Konut
· Emlak, Ticari
· Endüstriyel malzemeler
· Endüstriyel Sanayi
· Enerji, Solar
· Ev eşya -aletleri
· Fuarcılık
· Gıda Sektörü
· Import, Export
· Inşaat, malzeme
· Iş ilanları
· Klima, Soğutma
· Madencilik, Taş
· Makina
· Matbaa
· Mimarlık
· Mobilya
· Mücevher, Boncuk
· Nakliye, Lojistik
· Organizasyon
· Oto, servis, kiralama
· Promosyon
· Reklam, Tanıtım, Web
· Sağlık, Kozmetik
· Servis, tamir
· Tarım
· Tekstil
· Temizlik, kimya
· Tercüme
· Turizm

Temizlik, kimya: Halı Yıkama Makinaları - TMT MAKİNE

Tarih: 11.02.2018 Saat: 09:44 Editör: imdat Yilmaz
 
tempogrup - ilanı ekleyen üye:

"Halı Yıkama Makinaları, Profesyonel Elektrik Süpürgeleri, profesyonel elektrik süpürgesi, Zemin Temizleme Makinaları, zemin temizlik makinaları, cami süpürgesi

ZEMİN TEMİZLİK MAKİNASI AKSIMI OLARAK ŞASİ 3
Halı yıkama makinaları temel aksamlarına değinmeye devam ediyoruz. İlk iki yazımızda gövde ve kontrol panelinin de yer aldığı tutma kolundan bahsetmiştik. Şimdi ise zemin temizlik makinalarının fonksiyonunu yerine getiren son iki temel aksamın ilki yani fırça mekanizmasını inceleyeceğiz. Eğer bir zemin temizlik makinası almayı düşünüyorsanız belki de tercihinizi etkileyecek veya etkilemesi gereken esas yazı bu olmalıdır. Çünkü fırça mekanizması zemin temizlik makinasının zemini temizlemesini sağlayacak esas kısmıdır.
Zemin temizlik makinasının fırça mekanizmasına değinmeden önce fırça mekanizmasının takıldığı şasiden kısaca bahsedelim. Şasi, gövdenin de üzerine oturduğu, fırça mekanizmasının takılı olduğu metal platformdur. Bu metal platform çeşitli malzemelerden üretilebilir. Çoğunlukla zemin temizlik makinası şasilerinde boyalı demir kullanılır. Zemin temizlik makinaları hangi malzemenin kullanılmış olması kalite ve dayanıklılığı çok etkileyen unsurlar değildir. Belki bu konuda duyulabilecek tek kaygı zemin temizlik makinasının estetiği ile ilgilidir. Zemin temizlik makinası kimyasallı su ile çalıştığından bu şasi sürekli bu suya maruz kalır. Suyun kendisinin paslanmaya sebep olması dışında kimyasal etki ile beraber zemin temizlik makinasının şasisi de bu sudan etkilenir. Paslanma veya küflenme şeklinde ortaya çıkan bu etki zemin temizlik makinasının kullanımın etkilemez ama dış görünüşünü bozabilir. Bu olumsuz etkiden en az etkilenen malzeme tabi ki paslanmaz çeliktir. Sonra alüminyum sonra ise boyalı demirdir. Eğer bütün diğer unsurlar arasında zemin temizlik makinası tercihinizi belirleyecek olan son unsur estetikse paslanmaz şasili zemin temizlik makinasını tercih etmenizi öneririz. Alüminyum şasili zemin temizlik makinaları da muhtemelen daha hafif olacaktır. Eğer ağırlık zemin temizlik makinasında sizin için önemliyse alüminyum şasiyi tercih edebilirsiniz. Ama iyi bir motor, iyi bir gövdeye sahip bir zemin temizlik makinasından sadece boyalı şasisi var diye vazgeçilmez. Muhtemelen paslanma veya küflenme sadece şasinin altında oluşacaktır ve çoğu zaman kullanıcı veya dışarıdan bakan bir göz bu durumu fark etmeyecektir.
Şasi sadece bir metal yığını değildir. Biraz önce de bahsettiğimiz gibi temel profesyonel elektrik süpürgeleri ağırlığını taşımak olsa da üzerinde fırça mekanizmasının zemin ile temasını sağlayan ya da kesen veya sıyırıcı mekanizmanın zemin temasını sağlayan ya da kesen pedal ve pedal mekanizmalarını da barındırır. Bu pedallar genelde zemin temizlik makinasının arka kısmında yani kullanıcının bulunduğu konuda yer alır. Bir arabanın gaz fren pedallarına benzeyen bu pedallar zemin temizlik makinasının kullanımı için çok önemlidir. İyi konumlandırılmış ve kolay kullanılabilen pedallar zemin temizlik makinasının kullanımını çok kolaylaştırır. Pedallar oldukça mekanik esaslar üzerine çalışır. Pedaldan doğrudan zemin temizlik makinasının fırça mekanizmasına veya sıyırıcı mekanizmasına giden makaslı kollar bu pedallar vasıtasıyla hareket ettirilir. Çok mekanik bir mekanizma olduğu için pedallar zemin temizlik makinasının ilk kullanıldığı zamanlar biraz daha zor kullanılabilir. Yani zemin temizlik makinası kullanıldıkça pedallar ve pedala bağlı kollar yerine alışır ve kullanımı kolaylaşır. Dolayısıyla ilk defa kullanıldığı zamanlarda karşılaşılan zorluğa takılmamak gerekir. Siz de takdir edersiniz ki zemin temizlik makinasında karşılaşacağınız zorluklara bakınca hayatta daha ne zorluklar var. Böyle küçük zorluklar karşısında sallanırsanız günlük yaşamda karşılaşacağınız sıkıntıları ne yapacaksınız? En basitinden zemin temizlik makinasını kaldırıp başka bir yere taşımanız gerekti. Asansör bozuk. Merdivenlerden zemin temizlik makinasını taşıyacaksınız. Alın size daha zor bir durum. Demek ki zemin temizlik makinası pedalı işi kolay. Zemin temizlik makinası.

halı yıkama makinaları
profesyonel elektrik süpürgeleri
zemin temizleme makinaları
cami süpürgesi
"

 
Seçenekler

Yazdırılabilir Sayfa  Yazdırılabilir Sayfa

Bu Haberi Arkadaşına Gönder  Bu Haberi Arkadaşına Gönder

İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Çeşitli ilanlar
· Haber Editörü imdat Yilmaz


En çok okunan haber: Çeşitli ilanlar:

Endonezya -Turkiye DIS ticaret ten SOK fiyatlar


 
TÜM KATEGORILER        
           

· Bayilikler
· işbirligi
· Iş ilanları

· Ambalaj, Kağıt
· Bilgisayar, internet
· Cam, Kristal
· Çesitli ilanlar

· Danışmanlık
· Eğitim, Seminer
· El Sanatları
· Elektrik, Elektronik

· Endüstriyel malzemeler
· Endüstriyel Sanayi
· Enerji, Solar
· Emlak, Arsa
· Emlak, Konut
· Ev eşya -aletleri
· Fuarcılık
· Gıda Sektörü
· Import, Export
· Inşaat, malzeme
· Klima, Soğutma
· Madencilik, Taş
· Makina
· Matbaa
· Mimarlık
· Mobilya
· Mücevher, Boncuk
· Nakliye, Lojistik
· Organizasyon
· Oto, servis, kiralama
· Promosyon
· Reklam, Tanıtım, Web
· Sağlık, Kozmetik
· Servis, tamir
· Tarım
· Tekstil
· Temizlik, kimya
· Tercüme
· Turizm
           

   
Impressum Datenschutz | Kontakt  

© TÜRKATLAS Ticari ilanlar - bedava ekleyiniz.
 
TÜRKATLAS - E-pazaryerinde müsterilerin alım-satım taleplerinin yayınlanmasını saglar, ürünlerin içerikleri
ya da dogrulukları konusunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Bir tereddüdünüz ya da sikayetiniz varsa
ilgili üye ile irtibat kurmanız gereklidir. Yanıltıcı oldugunu düsündügünüz bir ilan var ise lütfen bizi bilgilendiriniz.
 

Spielerberater Agentur Beauty Blume des Lebens Apps Google Adwords Lifestyle-Magazin